Përvjetori i Referendumit në Luginën e Preshevës

Në kohën e rënijes  së  regjimeve  komuniste  të Bllokut të Lindjes, mes tyre duke  fillu nga  rënija e  Murit të Berlinit, rënija e  regjimit të  Rumanisë, e deri edhe  rënija e  regjimeve  në Ish-BRSS dhe ish-jugosllavi. Me këtë   edhe  Bashkimin…
Trump Watch:

5 Things Donald Trump Did This Week You Need To Know About Mercifully, the crazy world of Donald Trump appeared to slow a little this week – relatively speaking anyway. Evidence of this comes from the President’s Twitter account which…
Cadra e PD/Sulmohet dhe rrihet brenda cadres Kreshnik Spahiu

Kreshnik Spahiu nis te rrihet. Ideologu i dhunes ne cadren e Lulzim Bashes ka provuar dhunen sot ne mbremje aty, tek cadra e lirise. Kreshnik Spahiu ju tha mediave menjehere pas ngjarjes se eshte goditur tre here me grusht, nuk…
Jolie flet për herë të parë për divorcin

Angelina Jolie ka folur për herë të parë në publik lidhur me fundin e “vështirë” të martesës së saj me Brad Pitt dhe ndikimin që pati tek gjashtë fëmijët e tyre. Ylli i Hollivudit është në Kamboxhia bashkë me fëmijët,…
Hidrocentralet, qeveria rikthen TVSH-në; investitorët kundër

Qeveria ka miratuar një vendim, i cili detyron ndërtuesit e hidrocentraleve private të paguajnë tatim mbi vlerën e shtuar për makineritë-pajisjet që përdorin në investimet e reja. “Vendimi numër 84 i Këshillit të Ministrave ka përjashtuar të gjithë kodet në…

Duke folur në emër të Komisionit Europian, zëdhënësja e tij, Maja Koçijançiç është shprehur kundër bojkotit të Parlamentit nga ana e Partisë Demokratike. Ajo u shpreh në një intervistë dhënë për TVSH se Komisoni mbështet vetëm debatin politik në Parlament…

Fatmir Xhafaj nuk e quan rastësi faktin që në momentin e zbatimit të Vettingut, opozita ndërmerr një protestë të shoqëruar me mungesë në punimet e Kuvendit dhe komisionet parlamentare. “Shpesh më duket si një gjë e përllogaritur, e qëllimshme dhe…

Malaysia has stepped up diplomatic measures against North Korea in an escalating row over the killing of Kim Jong-nam, the half-brother of North Korea’s leader Kim Jong-un. Kim Jong-nam died in mysterious circumstances last week at an airport in the…

Some of those contacted the official @Sweden Twitter account – which is manned by a different Swedish citizen each week – to ask: “What happened in Sweden last night?” It was down to Emma, a school librarian, to allay concerns…

Duket se kuqezinjtë e Milanit kanë lënë pas atë periudhë negative që e largoi nga zona Champions dhe fitorja ndaj Fiorentinës i rrit shpresat për të siguruar një vend mes ekipeve të europës. Në 7 javët e fundit  Milani ka…

(TOP CHANNEL) Afati për rivlerësimin e pasurive të patundshme e shty deri më 31 maj të ketij viti. Komisoni i Ekonomisë miratoi propozimin e qeverisë me votat e mazhorancës, opozita nuk merrte pjese në mbledhje. Afati i mëparshëm ishte 28…

5 Funniest Moments from Asian Network Comedy in Watford A countdown of our favourite moments from the Asian Network Comedy night from Watford Palace Theatre featuring Tez Ilyas, Aatif Nawaz, Sukh Ojla, Amir Khoshsokhan and Nabil Abdul Rashid. You can…

A fierce storm, dubbed “bombogenesis” or “weather bomb”, has eased in southern California, while pressing on further north in the US state. Torrential rain, flash floods and mud slides wreaked havoc on Friday and early Saturday, killing at least five…