Keni myk në thonj? Hiqeni qafe përherë me këtë recetë

  Infeksionet mykotike mund të prekin çfarëdo lloj pjese të trupit. Thonjtë preken nga infeksioni mykotik kur myku godet thonjtë e gishtave, majën e këmbës ose lëkurën poshtë thonjve. Sipas American Academy of Dermatology (AAD), infeksionet mykotike prekin më zakonisht…

‾ Lajm i keq për ata që pëlqejnë luleshtrydhet: fruti juaj i preferuar përmban nivelet më të larta të pesticideve se çdo produkt tjetër ushqimor. Luleshtrydhet kryesojnë sërish listën e prodhimeve me nivelin më të lartë të pesticideve, e cila…

Në shportën e konsumit të një familjeje shqiptare nuk mungon kurrë mishi i kuq. Disa zgjedhin ta blejnë në supermarket, të tjerë e ruajnë në ngrirje, kurse një pjesë e konsiderueshme e njerëzve zgjedh ta marrë të freskët në dyqanet…

Kendall Jenner i është nënshtruar operacioneve plastike si motra e saj Kylie Jenner?! Modelja e “Victoria’s Secret” ka lënë të nënkuptohet se i është nënshtruar operacioneve kirurgjikale për të fryrë buzën e sipërme dhe rrumbullakosur hundën. “Nëse shihni fotot përpara…

Po kërkoni një libër që ta lexoni shpejt…? Nuk ka një libër tjetër që mund të lexohet më shpejt se sa “Arsye për të votuar për demokratët” i Michael Knowles, të gjitha faqet e të cilit janë të bardha. Knoules…
Lidheni këtë monstër!

Av. Idajet Beqiri Banda antivetting e  Sali Berishës, e tmerruar nga fati dramatik që e pret pas aplikimit të procesit të vettingut, si dhe menjëherë pas fillimit të zbatimit të reformës në drejtësi, e posaçërisht me nisjen e punës të…
Sot Juventus-Milan, përballja e katërt sezonale

  Sot në mbrëmje Juventusi dhe Milani do të vihen përballë njëra-tjetrës për të katërtën herë gjatë këtij sezoni. Në “Juventus Stadium” këto dy skuadra do të ngrenë siparin e javës së 28 të Serisë A, një ndeshje që ka…