Nga Ilir Yzeiri Nëse do të niseshim nga faktet personale, unë jam njëri prej atyre që e kam provuar në kurriz hipokrizinë, dhe harbutllëkun e Edi Ramws. E kam provuar atëhere kur edhe nën këshillën dhe sugjerimin e mikut tim…

Në përfundim të ndeshjes së kthimit ndaj Paris Saint Germain-it të cilën Barca e tij e fitoi me rezultatin tenistik 6-1, duke hyrë në histori për atë përmbysje fantastike, Raymond Domenech ish trajneri i Francës e cilësoi Lionel Messin si…

Kancelarja gjermane Angela Merkel niset për në Uashington këtë të hënë, për të takuar për herë të parë presidentin amerikan Donald Trump. Përballja mes fizikantes dhe politikanes veterane, e shquar për komentet e saj të përmbajtura dhe stilin e rezervuar,…

Është shtylla e mbrojtjes së Kombëtares, por fatkeqësisht Mërgim Mavraj pësoi një dëmtim ditë më parë me skuadrën e tij të Hamburgut dhe me shumë mundësi do të mungojë në një ndeshje tejet të rëndësishme për kuqezinjtë, atë ndaj Italisë…

Sipas njoftimit zyrtar, koncesioni i mbikëqyrjes “online” të industrisë së bixhozit i jepet kompanisë “MC Networking”. Kjo kompani duhet të realizojë investimin për ngritjen e Sistemit Kombëtar, i cili do të monitorojë “online” të gjitha paratë që qarkullojnë në aktivitetin…

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar këtë të hënë se është i gatshëm ta vazhdojë dialogun me Kosovën. “Ne jemi të gatshëm për dialog sot, nesër dhe kurdo. Më duket se, disa në botë nuk e kuptojnë sa ç’duhet…

Në muajin dhjetor, së bashku me të dashurin Tyga u pa duke kontrolluar për makina dhe brenda pak ditësh u bë me një supermakinë. Kylie Jenner nuk tregoi vetëm Lamborghini-n e saj. 19-vjeçarja u shfaq me një kostum në shoqërinë…