Jep dorëheqjen deputeti

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Koçi ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka bërë të ditur në një status në rrjetin social facebook. Sipas postimi, deputeti i Fierit thotë se largohet për arsye personale. “Tërhiqem nga të gjitha angazhimet e mia…
Sfida me Italinë, Foto Strakosha “bekon” Thomasin

Thomas Strakosha pritet të jetë sot titullar me kombëtaren shqiptare në ndeshjen më të rëndësishme të jetës së tij, ndaj nuk mund të mungonte një takim me të atin, i pranishëm në Palermo. Legjendari Foto i ka dhënë bekimin të…
Mishi i kalbur i Brazilit, ja sa importon Shqipëria

Teksa e gjithë bota është përfshirë në hulumtime nëse mishi i kalbur brazilian ka përfshirë vendet e tyre, shihet se Shqipëria vitin e kaluar 25 për qind të importeve të mishit i pati nga Brazili. Importet e mishit dhe të…
Rama: Keqardhje për PD, zgjedhjet do bëhen!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e bërë nga kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i cili tha se PD nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për kreun e Bashkisë së Kavajës. Me anë të një…
Gjendet një trup i pajetë pranë Sazanit

Luman Laze, 60 vjeç nga Vlora, u gjet i pajetë sot në det pranë ishullit të Sazanit. Ai dyshohet se është një ndër dy skafistët e zhdukur të gomones me drogë që u gjet pranë ishullit, në datë 11 mars,…
7 maj, data e zgjedhjeve për Bashkinë e Kavajës

Presidenti Bujar Nishani dekretoi caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar bashkie të Kavajës pas shkarkimit të Elvis Rroshit në zbatim të ligjit të dekriminalizmit. Në Kavajë do të votohet më 7 maj të këtij viti për kryetarin e ri.…
Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Italisë

Shqipëria do të ketë përballje shumë të vështirë sot në mbrëmje ndaj Italisë në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos. Trajneri i Shqipërisë Gianni de Biasi duket se e ka vendosur formacionin i cili do të luajë përballë “axurrëve”. Italiani pritet…

E nderuar lexuese! Mozaiku i Tiranës është i vetmi monument arkeologjik brenda territorit të qytetit të Tiranës. Në vitin 1972, gjatë punës për ndërtimin e pallateve të bllokut “Partizani” në lagjen nr. 9 të qytetit të Tiranës, u zbuluan rrënojat…

Universitetet zgjidhen në bazë të performancës së tyre, famës së tyre dhe metodave studimore që përdorin. Por, rastis që disa prej universiteteve që i përmbushin këto kritere kanë edhe kampuset më të bukur në botë.  Forbes ka pyetur një panel arkitektësh…

Pas një hulumtimi të bërë në Australi u zbulua se helmi i merimangës mund të përdoret për trajtimin e paralizës. Sipas mediave vendase në Australi, transmeton AA, shkencëtarët australianë kanë gjetur se një proteinë që gjendet në helmin e merimangës…

Nga Mero Baze Ka pasur shumë arsyetime të Partisë Demokratike dhe Bujar Nishanit për mos hapjen e dosjeve. Më kryesorja ka qenë se hapja e dosjeve viktimizon ata që kanë qenë të shtrënguar të bashkëpunonin me Sigurimin e Shtetit dhe…
Foto e ditës : Sky Garden, Londër

  Sky Garden, i cili ndodhet në 20 Fenchurch Street, është një hapësirë ​​e veçantë publike me tre kate dhe ofron një pamje 360 gradë të Londrës. Redaksia Online zeripopullit.al  

“Nxehja” përballë pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp në Palermo nuk i zbuloi asgjë trajnerit Giani De Biasi mbi formacionin potencial ndaj kombëtares italiane të futbollit. Trajneri i kuqezinjve pranoi se ka ende 3 apo 4 dilema për 90…