Deklarata “tronditëse” e Blushit: PD nuk ‘hyn’ në garë, ka mbyllur qepenin e partisë

Deklarata “tronditëse” e Blushit: PD nuk ‘hyn’ në garë, ka mbyllur qepenin e partisë

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, sonte, në studion e emisionit Opinion ka deklaruar se Partia Demokratike, ndoshta pas 25 vitesh, në fund të cikëlit të saj, mund të dorëzohet dhe të mbyllë qepenin.

Blushi tha se ekziston një pjesë e madhe e shoqërisë që nuk do të dorëzohet, ndërsa ai futet tek ajo pjesë.

Sipas tij, Partia Demokratike mund të dorëzohet, mund të ndodhë që në fund të ciklit të saj 25-vjeçar, ajo thotë nuk vazhdoj më dhe nuk jam më në garë.

“Në fakt mund t’a thotë, nuk hyn në garë dhe mbyll qepenin e partisë”, tha Blushi./Opinion.al

Shiko videon:

Share this post