PROJEKSIONI / Sa mandate do fitojnë PS dhe LSI në 18 qershor

Me regjistrimin në zgjedhje të partive të koalicionit qeveritar dhe të partive të tjera të vogla, si dhe me bojkotimin e zgjedhjeve nga koalicioni i opozitës, debati mbi rezultatet zgjedhore 2017 bëhen formal. Referuar zgjedhjeve 2013 dhe duke llogaritur vetëm votat…
Lista zyrtare e kandidatëve të PS në 12 Qarqe

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Partia Socialiste e Shqipërisë po publikon emrat e kandidatëve për cdo qark. Listat po publikohen nga drejtuesit e cdo qarku. Lista e kandidatëve për cdo qark Qarku Tiranë 1. Elona Gjebrea 2. Besnik Bare…
Agjenti i Moratas takohet me gjigantët nga Serie A

  Alvaro Morata në fund të sezonit do të largohet nga Real Madrid. Së fundmi raportohet se drejtues të Milanit janë takuar me menaxherin e Alvaro Moratas, Juanma Lopez për të biseduar për të ardhmen e spanjollit. Me ardhjen e…
Derbi mbetet i Partizanit, të kuqtë drejt titullit

  Partizani ka dalë triumfues ndaj Tiranës në derbin e kryeqytetit dhe vijon kështu luftën për titull me 3 pikë më tepër se Kukësin, i cili pret nesër në shtëpi Laçin. Pjesa e parë ka përfunduar në shifrat e barabarta…
Ilir Meta, presidenti që meritojnë shqiptarët!

Nga Afrim KrasniqiMazhoranca ka rënë dakord dhe është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës. Është njëri nga dy kryetarët e koalicionit të majtë, deri 2013, ishte njëri nga dy kryetarët e koalicionit të djathtë. Edhe në këtë rast nuk ka…
META ZBULON EMRIN: JA KUSH DO E DREJTOJË LSI-NË

Presidenti i sapo zgjedhur Ilir Meta, gjatë një prononcimi për gazetarët komentoi zgjedhjen e tij në postin e kreut të shtetit. I pyetur nga gazetarët se kush do e drejtojë LSI pas tij ai u shpreh se këtë gjë nuk…