“Thuajini Lulit të më takojë” Rama gallatë në Fier me opozitën (VIDEO)

“Thuajini Lulit të më takojë” Rama gallatë në Fier me opozitën (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama nga Cakrani i Fierit është përballur me një qytetar që voton për PD, dhe tha se e dallon që në sy se ai është demokrat.

Por situata në dialogun me të, i ka dalë jashtë kontrollit, kur batuta ka ndjekur batutën.

DIALOGU:

Rama: Kshu eshte jeta te vjen nga se pret, e degjocve? E prisje nga Saliu ste erdhi, votove mua, te erdhi.

Qytetari: E falenderoj stafin qe drejton dhe koalicionin.

Rama: A koalicionin e ke qejf se je cik më afër me ata të tjerët.

Qytetari: Ti bej thirrje kryetarit te partise sime Lulzim Bashes

Rama: U takove me mua?

Qytetari: Po

Rama: Te ndodhi gje?

Qytetari: Jo

Rama: Thuaj atij si demokrat takoje se nuk te gjen gje, thuaj të lutem kryetar takoje bisedoni bashkë se ja ky po më prek dhe nuk po më nddh gjë, atë s’e prek fare unë.

Qytetari: O zoti Lul Basha te lutem simpatizani jot, mos mendo se keta me njohin mua, kur isha i vogel na mesonin nje vjershe permendesh, të lutem harroje atë vjershën që thua natë për natë, hajde këtu te populli na premto qe te votojme

Rama: Per premtime ai te mbyt se s’ka gje ne dore thuaj te me takoje mua se mbeti në cadër.

Qytetari: O Luli të lutem planifiko një takim me bazën e Cakranit

Rama: A ti s’dashke qe te takohem une me te

Qytetari: Lul Basha, që të mbështesim tamam ulu dialogo me aleatët që ke

Rama: Me Kreshnik Spahiun sidomos

Qytetari: Takohu me koalicionin qeverisës që të na siguroni një të ardhme më të mirë dhe ate vjershen harroje, se të kam kryetar të mirë.

Qytetari: Ka mundësi të të bëjë një kërkesë?

Rama: Ta marrim Lulin ne partine tone? Nuk e marrim dot

Qytetari: Nëse ai s’do futet në zgjedhje do na lëjë në rrugë por ne do zgjedhim nje koalicion qe na pelqen neve, dhe dil nga cadra se na injorove.

Rama: Po të merr gruaja në telefon, po thot boll se na merove, merre telefonin po te shef gruaja.

Qytetari: Hape jam kryeministri thuaj

Rama: Kush eshte Ylli?

Qytetari: Mos pi raki thuaj, hajde se me ka marre peng kryeministri, hajde me zhblloko

Qytetari i bën lavde: Je ekselent. Rama: O Gramoz, pretendon për deputet ky?

 

Share this post