Kjo është opozita, që do Edi Rama!

Nga Mero Baze Partia Demokratike nuk arriti të prodhojë incidente serioze, pamvarësisht gjuhës kërcënuese të Bashës para protestës dhe shpresës së tij, se policia do të provokohej për incidente të rënda. Tani pas protestës së dështuar, Lulzim Basha po përpiqet…
Lu tentativa e fundit për negocim

Nga burime të ndryshme bëhet e ditur se para pak minutash ka filluar takimi midis ambasadorit amerikan, Donald Lu  me Lulzim Bashën në ambientet e selisë së Partisë Demokratike. Ky takim vjen pas protestës së sotme të PD-së dhe para…
Paga minimale do të rritet në 24 mijë lekë

Paga minimale e detyrueshme në ekonomi pritet të shkojë nga 22 mijë lekë, që është aktualisht, në 24 mijë lekë. Vendimi pritet të merret nga Këshilli i Ministrave. “Besoj se këtë të mërkurë, në mbledhjen e radhës së qeverisë, do…
Nëntë fakte pak të njohura për FBI-në

E themeluar fillimisht në korrik 1908 me një staf prej vetëm 34 vetësh, Byroja Federale e Hetimeve është rritur duke përfshirë më shumë se 450 zyra dhe agjenci në Shtetet e Bashkuara, si dhe 75 zyra dhe nën-zyra në mbarë…
Kush tha që Kleopatra ka qenë e bukur?

  Kleopatra VII, mbretëresha e fundit e Egjiptit të lashtë, fitoi zemrat e Jul Cezarit dhe Mark Antonit, dy prej burrave më të rëndësishëm të Romës. Stëherë, ajo duhet të ketë qenë një bukuri e jashtëzakonshme? Monedhat e saj sugjerojnë…