THAÇI PËRSHENDET VENDIMIN PËR HARADINAJN, SHPIFJET E SERBISË NUK PËRFILLEN NGA BOTA DEMOKRATIKE

THAÇI PËRSHENDET VENDIMIN PËR HARADINAJN, SHPIFJET E SERBISË NUK PËRFILLEN NGA BOTA DEMOKRATIKE

Presidenti Hashim Thaci përmes një statusi në Facebook ka deklaruar se vendimi i Gjykatës së Colmarit për Ramush Haradinajn është lajm i mirë për familjarët e tij dhe gjithë Kosovën.

“Edhe një herë u vërtetua që shpifjet e shërbimeve serbe kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë të paqëndrueshme dhe nuk përfillen nga bota demokratike”, shkruan Thaci.

 

Share this post