Agjenti i Moratas takohet me gjigantët nga Serie A

Agjenti i Moratas takohet me gjigantët nga Serie A

 

Alvaro Morata në fund të sezonit do të largohet nga Real Madrid. Së fundmi raportohet se drejtues të Milanit janë takuar me menaxherin e Alvaro Moratas, Juanma Lopez për të biseduar për të ardhmen e spanjollit.

Me ardhjen e pronarëve të rinj, Milani pritet të rikthehet te suksesi jo vetëm në Itali por edhe në Europë, shkruan “Calciomercato.com”.

“Rossonerët” janë të vetëdijshëm se nuk do ta kenë të lehtë ta transferojnë sulmuesin e Spanjës, pasi “Los Blancos” kërkon plot 80 milion euro.

Të presim vendimin final të Moratas i cili kërkohet nga Chelsea, Manchester United, Tottenham, Juventus, Borussia Dortmund dhe disa klube nga Kina.

Share this post