Lista e re e PS/ Deputetët që Rama le jashtë dhe emrat që futen në garën e 18 qershorit

Lista e re e PS/ Deputetët që Rama le jashtë dhe emrat që futen në garën e 18 qershorit

Kryesia e PS pritet të mblidhet sot nën drejtimin e liderit Edi Rama për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes së kandidatëve në listën e kandidatëve që do të garojë më 18 qershor.
Sipas spekulimeve në disa media, është bërë edhe një renditje paraprake.

Në bazë të këtyre të dhënave (jo zyrtare) bie në sy moskandidimi i një numri të madh deputetësh nga lista aktuale e Grupit Parlamentar Socialist.

Deputetët që mbetën jashtë

Valentina Leskaj

Besnik Bare

Ledi Shkreli

Luljeta Arapi

Bujar Çela

Namik Dokle

Tom Doshi

Mimoza Hafizi

Ben Blushi

Ilir Xhagolli

Vexhi Muçmata

Shkwlqim Cani

Artan Gaci

Esmeralda Shkjau

Klodiana Spahiu

Eduard Bejko

Alfred Peza

Ylli Ziçishti

Vladimir Kosta

Deputetët që futen

Fadil Nasufi

Safet Gjici

Keti Bazhdari

Megi Ajtyresa

Alket Hyseni

Milva Ekonomi 

Ardian Çela

Natasha Paço

Elisa Spiropali

Koli Bele

Ogerta Manastirliu

Elona Gjebrea

Sadri Vorpsi

Mirela Kumbaro

Share this post