Lista zyrtare e kandidatëve të PS në 12 Qarqe

Lista zyrtare e kandidatëve të PS në 12 Qarqe

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Partia Socialiste e Shqipërisë po publikon emrat e kandidatëve për cdo qark. Listat po publikohen nga drejtuesit e cdo qarku.
Lista e kandidatëve për cdo qark
Qarku Tiranë

1. Elona Gjebrea

2. Besnik Bare

3. Olta Xhaçka

4. Blerina Gjylameti

5. Pandeli Majko

6. Saimir Tahiri

7. Vasilika Hysi

8. Ervin Bushati

9. Ogerta Manastirliu

10 Fatmir Xhafaj

11. Rakip Suli

12. Arben Ahmetaj

13. Xhemal Qefalia

14. Sadri Abazi

15. Ulsi Manja

16. Klotilda Ferhati

17. Sadi Vorpsi

18. Arben Pëllumbi

19. Spartak Braho

20. Eljo Hysko

21 Milena Harito

22. Silva Cepe

23. Danja Opdari

24. Juliana Hoxha

25. Arben Seferi

26. Blerina Doracaj

27. Irma Shtini

28. Besa Spaho

29. Granit Gërxhaliu

30. Shpëtim Leskaj

31. Azbi Arapi

32. Dritan Meta

33. Klevis Jahja

34. Gerta Lubonja

35. Ruilda Lita

36. Shpati Kolegega

37. Arben Mecaj
Qarku Kukës

1. Mimi Kodheli

2. Safet Gjici

3. Valbona Doci

4. Agron Geca
Qarku Shkodër

1. Ditmir Bushati

2. Paulin Sterkaj

3. Senida Mesi

4. Luan Harusha

5. Paulin Luli

6. Teuta Shala

7. Alfons Babani

8. Vilson Masmalaj

9. Majlinda Laçaj

10. Myzafer Bushi

11. Pjetër Nika

12. Bletiana Nika
Qarku Dibër

1. Ilir Beqaj

2. Almira Xhembulla

3. Halit Palamani

4. Myfit Dyriçi

5. Naim Asllani

6. Lindita Tako
Qarku Lezhë

1. Lindita Nikolla

2. Pjerin Ndreu

3. Gjetan Gjetani

4. Ardiana Jaku

5. Fran Matën

6. Egli Dashi

7. Ediona Daçi

8. Elton Suti
Qarku Elbasan

1. Taulant Balla

2. Evis Kushi

3. Arben Kamami

4. Musa Ulqini

5. Anastas Angjeli

6. Luan Duzha

7. Nure Belba

8. Florenc Spaho

9. Desantila Tahiraj

10. Edmond Xhani

11. Enver Shkurti

12. Klevis Xhoxhi

13. Arben Ruçi

14. Ana Muça

15.Ejvis Pila

16. Besjan Ajazi

17. Mariglen Disha

18. Klodiana Zdraza

19. Erjona Ibra
Qarku Korçë

1. Niko Peleshi

2. Eduard Shalsi

3. Elisa Spiropali

4. Ilirjan Pendavinji

5. Ilir Xhakolli

6. Edlira Bode

7. Ardit Konomi

8. Estevera Zako

9. Sotiraq Bratko

10. Gentiana Drabo

11. Zamira Meto

12. Edlira Donepski

13. Erjon Qiriako
Qarku Berat

1. Blendi Klosi

2. Ermonela Valikaj

3. Adnor Shameti

4. Fadil Nasufi

5. Arben Konomi

6. Eugen Kallfani

7. Saimir Plaku

8. Jorid Celaj
Qarku Vlorë

1. Damian Gjiknuri

2. Vilma Bello

3. Alket Hyseni

4. Vullnet Sinaj

5. Andrea Marto

6. Edi Rama

7. Edmond Leka

8. Fatmir Velaj

9. Etjona Hoxha

10. Ramiz Tuci

11. Adrian Gurma

12. Elona Hotaj

13. Sanila Xhaferraj

14. Lindira Kondi

15. Suela Kotolloshi
Qarku Gjirokastër

1. Bledi Cuci

2. Mirela Kumbaro

3. Flamur Golemi

4. Laert Duraj

5. Artemis Dralo

6. Matilda Çela

7. Elvira Pasho
Qarku Durrës

1. Eglantina Gjermeni

2. Milva Ekonomi

3. Fidel Ylli

4. Ilir Ndrazhi

5. Roland Xhelilaj

6. Jurgen Çyrbja

7. Klodiana Spahiu

8. Altin Gazaj

9. Alban Ramohitaj

10. Ledion Lako

11. Ana Dhamo

12. Bashkim Xhafa

13. Aljon Hyska

14. Agim Karai
Qarku Fier

1. Erion Braçe

2. Adelina Rista

3. Bashkim Fino

4. Ismet Beqiri

5. Antoneta Dhima

6. Bujar Çela

7. Tatjana Piu

8. Anduel Xhindi

9. Gramoz Ruçi

10. Xhevit Bushi

11. Gentiana Cakrani

12. Lindita Buxheli

13. Ervin Bushi

14. Gentian Nushi

15. Ermal Petushi

16. Afrim Taka

Share this post