Mbyllet mbledhja e PD-së, dështojnë përpjekjet e europianëve dhe zërave serioze në PD

Mbyllet mbledhja e PD-së, dështojnë përpjekjet e europianëve dhe zërave serioze në PD

Mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike është mbyllur mes debateve të ashpra.

Pavarësisht kritikave të shumta nga europianët dhe zërat seriozë në PD, si Topalli, Patozi e Majlinda Bregu, Basha ka marrë vendim që të mos tërhiqet nga qeveria teknike.
Pra, gjithë përpjekjet për të bindur Bashën kanë dështuar.
Në këtë mënyrë, edhe takimi Rama-Basha tani bëhet i panevojshëm, pasi Basha thotë se nuk hyn në zgjedhje me Ramën kryeministër.

Share this post