EKSKLUZIVE/ ZBULOHET PROPOZIMI BEFASUES I RAMËS, ÇDO 4 VITE QEVERI TEKNIKE (KUSHTI I VETËM) 

EKSKLUZIVE/ ZBULOHET PROPOZIMI BEFASUES I RAMËS, ÇDO 4 VITE QEVERI TEKNIKE (KUSHTI I VETËM) 

Propozim befasues ky i kryeministrit Edi Rama i cili mesa duket është për ndryshime të forta kushtetuese lidhur me zgjedhjet.

Sipas burimeve të Newsbomb.al mësohet se Rama ka propozuar ndryshime kushtetuese që prekin zgjedhjet, por me kusht të vetëm, që të implementohen në zgjedhjet e tjera.
Pra në çdo 4 vite, në zgjedhjet Parlamentare të tjera (jo në zgjedhjet e tanishme), 3 muaj para tyre do krijohet qeveri teknike.
Përveç tyre, burime për newsbomb.al bëjnë me dije se do krijohet dhe një ministri e posaçme, e cila do të angazhohet në këtë çështje.
Se cila ka qene përgjigja e Bashës për këtë propozim sa absurd aq edhe “joshës” kjo mbetet për t’u zbuluar në vazhdim. 

Share this post