Pas videos virale, reagon Ledi Shamku: E vërteta e këndimit me miqtë e mirë para 3 vitesh

Pas videos virale, reagon Ledi Shamku: E vërteta e këndimit me miqtë e mirë para 3 vitesh

Pas publikimit të videos ku deputetja Ledi Shamku shfaqet duke kënduar me këngëtarin Frederik Ndoci nuk kanë qenë të pakta edhe reagimet dhe komentet e ndryshme. Madje ajo është kritikuar se ka qenë e dehur në këtë video teksa këndonte.

Por Andis Harasani i ka dalë në mbrojtje deputetes, dhe është shprehur: “Të trupshme aludimet për Ledi Shamkun. Unë e kam pasur kolege është është zonjë. Kam qenë me fat që e ka njohur”.

Në këtë status ka reaguar edhe vetë deputetja Shamku ku shprehet se nuk ka qenë e dehur në atë video por ka qenë në një darkë me disa miq të saj bolonjez dhe është argëtuar dhe kjo video i përket vitit 2015.

“Andis, falemnderit me zemër për sa shkruan! Fati i njohjes ka qenë reciprok, shoku! Kanë qenë kohë të bukura opozitarizmi, kur i binim Shqipërisë cep me cep, e preknim vetë me dorë e me shpirt dhe mendoheshim seriozisht si bëhet e mira. Do ta mbaj mend gjithë jetën opozitën e arsimit si kohë me shokë që m’ka rrit në shpirt. Sa i takon videos, më kap një i papërmbajtur gaz dhe hiç maraz. Ta shpjegoj: unë atë video e kam postu vetë në Natën e Vitit të Ri 2015. Filmimin e ka bërë Tani dhe jemi me një cift bolonjez, miq të ngushtë tanët, që kishin ardhë në Tiranë ta festonin motmotin e ri me ne. Nuk jam aspak e dehur (poedhe po t’kisha qenë, e çë pastaj?! Më pëlqen shumë me këndu, gjithë tironcit siç ti e di, knojn e kërcejnë me qejf. Dhe Rrik Ndoci eshte kengetar i preferum imi. Kur e postova ketu e 3 vjet më parë, video e bëri “poteren” e vet në kët vendin tonë “të moralshëm”. Tashti e kanë rihedhur sërish në qarkullim, mbas 3 vjetësh, se kushedi ku e kanë hallin ata që e paskërkërkan zbuluar.  Aferim ju qoftë nënrrogozave qyqmanë! Unë kam me vazhdu me këndu e me kërcy po njëlloj pa u mçef, aq më fort tani që s’jam më as person publik dhe jeta ime është vetëm imja. Nuk do më kenë kurrë siç duan “ata”, por siç du un vetë me qenë. Bzoj për nai kafe të ngeshme shoku, kur t’jesh knej në kët katunin tonë . Të përqafoj!”, shkruan Shamku.

 

Share this post