Zyrtari i lartë amerikan, takim 60 minuta me Majlinda Bregun

Zv.ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee është takuar për 60 minuta me deputeten demokrate, Majlinda Bregu. Zyrtari i lartë amerikan ka zhvilluar përgjatë gjithë ditës së hënë takime me kryeministrin Rama, kreun e opozitës, Basha dhe presidentin e…
MORALI I PROSTITUTAVE POLITIKE

Pseudoanalisti Artur Zheji e tregoi veten se mbetet nje klientelist i politikës së ditës. Historia e karrierës së tij në 27 vitet e fundit është plot kthesa dhe përkulje deri në tokë, për të fituar poste dhe për të vjedhur…
Bashës i jepen edhe 24 orë kohë, më pas…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se po bëjnë gjithçka që opozita ta ketë të pamundur vendimin e bojkotit të zgjedhjeve. Për këtë, i dërguari i fundit i Uashingtonit e ktheu vizitën e tij të falenderimit në dërgatën e fundit…
Përzierja magjike që pastron gurëzat, pa shkuar te dentisti

Mënyra më e vjetër për pastrimin e gurëzave është kur shkojmë te dentisti e kërkojmë këtë lloj shërbimi. Ajo që duam t’ju tregojmë në këtë artikull është kjo metodë e përdorur për shekuj me radhë. Kjo është një mënyrë e…
E vetmja gjë që duhet të pish nëse ke fryrje barku

Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme. Në një kohë kur do të dukesh sa më e dobët, barku të tregon sikur ke edhe 5 kile më shumë. Përveç kësaj, është edhe një ndjesi parehatie që të mërzit…