‘Profecia’ Meta, LSI forcë e parë?

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, dhe Petrit Vasili, janë shprehur të sigurtë, se LSI-ja, do të dalë forcë e parë në vend pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Nuk dihet nëse LSI do të dalë forcë e parë, por ajo të…
Bagëtia “pjell” zoti Imami, gruaja “lind”

Nga Gjergj Meta Kur pashë sot në mëngjes, në shtypin online, deklaratën e Arben Imamit thënë dje në emisionin “Opinion” të Gazetarit Blendi Fevziu, rreth grave që nuk kanë bërë asgjë, por kanë lindur nga dy tre fëmijë dhe janë…
‘Fshesa’ e ministrave të Bashës, punësojnë ‘çadristët’

Ministrat teknikë të emëruar nga Lulzim Basha, kanë nisur ‘fshesën’ për administatën. Ministria e Financave dhe ajo e Drejtësisë, që janë nën drejtimin teknik, kanë shkarkuar dy persona, pasi sipas njftimit zyrtar, janë përfshirë në fushatën zgjedhore. Përfshirja në fushatë…
Realizohet T-shirt që monitoron frymëmarrjen

Gjithnjë e më shumë afrohet momenti ku veshjet do të jenë ‘inteligjente’ dhe do të kontrollojnë shëndetin e atij që i vesh. Studiuesit e Universitetit Laval në Kebek të Kanadasë, kanë realizuar një t-shirt që kontrollon frymëmarrjen në kohë reale,…
Uji i trëndafilit, rituali antik i bukurisë

I përdorur mjaft në Indi dhe në vendet arabe si një ilaç bazë për rininë e lëkurës, për ritet fetare dhe në përgatitjen e ushqimeve, uji i trëndafilit është akoma aktual dhe i kërkuar për vetitë e tij antimoshë, hidratim…
Syzet e diellit për verën 2017 (FOTO)

Kryesisht në verë kur rrezet e diellit janë  tepër të dëmshme për syrin është e rëndësishme që syzet të jenë të një marke serioze në mënyrë që të mbroheni nga rrezet e rrezikshme ultraviolet. Por, një palë syze trend e të…
A fshihet Berisha pas rebelëve kundër Bashës?

Sot pasi kanë artikuluar akuza shumë të forta kundër kreut democrat Jozefina Topalli dhe Arben Imami, dy nga ish bashkëpuntorët e ngushtë Berishës, nuk e kanë pranuar se janë konsultuar me të për kërkesën për largimin e Lulzim Bashës. “Berisha…