Ja shtetet ku shqiptarët mund të emigrojnë më lehtë

Shqiptarët janë ndër popujt që emigrojnë më shumë. Arsyet tashmë dihen, për shkak të papunësisë në Shqipëri, për një jetë më të mirë, por edhe për të studiuar. Nëse jeni gati të filloni një jetë të re diku tjetër, duhet…
Hesht Enverushkë! Unë jam shqiptar Kosove

 Nga Marin Mema Une jam shqiptar Kosove sepse stergjysherit e mi kane dhene shpirtin per kete vend . Une jam shqiptar kosove sepse stergjysherit e mij nuk shihnin kufij mes Shqiperise. Une jam shqiptar kosove sepse e kam njohur çdo…
Çantat, tendencat e vjeshtës

Stinë e re me tendenca të reja, çantat për vjeshtë-dimër të këtij sezoni janë gati për tu admiruar dhe për t’u blerë. Këto janë tendencat e momentit Çantë e gjerë dhe katrore Rrip i fortë dhe i rregullueshëm, pjesa e…
30 mln shikime në 24 orë, thyhet rekordi i “Hello”

Projekti më i ri muzikor i Taylor Swift, “Look What You Made Me Do” ka thyer rekordin e shikueshmërisë së hitit “Hello” të Adele. Këngëtarja 27-vjeçare, e cila po përgatit albumin e saj të ri më titull “Reputation”, ditën e…
Të nisësh punën pas pushimeve

Vera po mbaron dhe pushimet tani janë pjesë e kujtimeve.  Para syve tashmë kemi vetëm një moment, rikthimin në punë. E teksa mendojmë të mbajmë një pjesë të nxirjes së trupit pas gjithë asaj lodhje, duhet të mendojmë dhe se…
iPhone 8, dalin data e hedhjes në treg dhe çmimi

Apple po përgatitet për daljen e iPhone8 muajin e ardhshëm, i cili pritet të jetë smartphone më i madh i kompanisë në këto vite. 2017 shënon dhe 10-vjetorin e iPhone-it origjinal, i cili u bë publik për herë të parë…