Ekskluzive / Intervista e Ismail Qemalit në Paris për “Le Matin”, nëntor 1915 : “Populli ynë është gjithmonë i gatshëm të luftojë dhe lufta është profesioni i tij i preferuar.”

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France (Nga Aurenc Bebja, Francë ) Gazeta franceze, « Le Matin », ka botuar, të hënën e 8 nëntorit 1915, në ballinë, intervistën e zhvilluar me atdhetarin dhe ish-udhëheqësin politik shqiptar, Ismail Qemalin, i cili gjendej…
Gigi “çmend” fansat në Barcelonë

Ajo është në kulmin e karrierës së saj, ka shkëlqyer në Javët e Modës dhe është bërë imazhi i koleksionit të fundit të Tommy Hilfiger. 22-vjeçarja jo vetëm që ka rrëmbyer vëmendjen në Barcelonë për të promovuar këtë bashkëpunim me…