Problemet teknike, nis nga e para lotaria amerikane

Regjistrimet për lotarinë amerikane do të nisin nga e para, bën të ditur Ambasada Amerikane në Tiranë. Në njoftimin zyrtar, ambasada bën të ditur se kjo ndodh për shkak të problemeve teknike. “Për shkak të problemeve teknike, periudha e regjistrimit…
Terapia e verës

Është e mirë, na bën mirë por dhe të bukur. Rrushi, i bardhë apo i zi, janë një gëzim për sytë dhe një shije. Por kanë dhe veti në shëndet, falë aftësisë së tyre pastruese, dhe një aleat i fuqishëm…
Make Up, tendencat e vjeshtë-dimër 2017-2018

Për këtë sezon qëndrojnë ende disa tema klasike të stinëve të shkuara, por ka edhe të reja. Ngjyra natyrale e lëkurës është në planin e parë absolut, me “nude” si stil, qoftë për fytyrën dhe për buzët. Smokey eyes nuk…
Jeta fatale e spiunes më të famshme të historisë

Nuk pranoi t’ia lidhnin sytë dhe i vështroi ngultas pjesëtarët e plutonit të ekzekutimit, që hapën zjarr ndaj saj 15 tetorin e vitit 1917. Kështu vdiq në moshën 41-vjeçare Mata Hari, femra e parë agjente e viteve 1900, emri i…
Austri, Kurz pritet të afrojë ekstremistët në qeveri

Austria shkon djathtas duke preferuar udhëheqësin karizmatik 31-vjeçar të Partisë Popullore, Sebastian Kurz, që shpalli fitoren në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës. Nëse pretendimet e tij konfirmohen, ministri i Jashtëm në largim do të jetë udhëheqësi më i ri…