Nuk është e Skënderbeut, maska është e jona!

Nga :Enver Bytyçi Sot në mëngjes Gjergj Kastrioti Skënderbeu i gdhi i maskuar, jo i mbuluar. Kalit i dukeshin të gjitha, Skënderbeut jo, as trupi as përkrenarja. Kjo ndodhi tërheqi vëmendjen e gjithë opinionit, deri në kufijtë e linçimit të…
Financial Times: Nëse zgjedhjet shkojnë mirë, Shqipëria mund t’i bashkohet BE-së brenda vitit 2022. Meta pengoi Ramën dhe reformën në drejtësi

Gazeta prestigjioze Financial Times, ka përgatitur një reportazh për Shqipërinë përpara zgjedhjeve të 25 qershorit. Gazetarja Kerin Hope shkruan se zgjedhjet zhvillohen ndërkohë që ndërkombëtarët janë të shqetësuar për destabilitetin politik në Ballkan. Sipas saj, dy çështjet kryesore në Shqipëri…
BLERTËN E VDIQËM, I VDIQËM DHE SHPRESAT!

E bukur, e hijshme, e vogël në moshë, e madhe në ëndrra adoleshentja Blerta Pepa qendronte e heshtur ne shtratin e vdekjes. Nuk qante askush, askush nuk i qendronte prane ti kendonte kujen e vajtimit. As sy me lote nuk…
Erjon Braçe ka një pyetje për ministrin Panariti! 

Ndërkohë që të gjithë janë të zënë duke bërë llogaritë e votave që do të marrin në zgjedhjet e 25 qershorit të këtij viti, i vetmi deputet i Parlamentit shqiptar që bën prezente hallet e shqetësimet e zonës së tij…
Dritan Hila: Ilir Meta, i humburi i madh!

Ndërkohë Ilir Meta nuk ngjan i lumtur nga kjo rrjedhë. Situata ka një ngjashmëri me vitin 2009, ku në disa drejtime është më mirë dhe në të tjera më keq.Shkruan: Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e…
RAMA MBAJTI VETËM DATËN DHE FITOI

Me magjinë e marrëveshjes, jo vetëm selitë e PS dhe PD u shndërruan nga llogore lufte në oborre feste. Liderët, por edhe pasuesit e tyre, edhe deputetët, ministrant, populli në cadër që priste Bashën dhe populli në shesh që priste…
Ja si e jep dorëheqjen ministri Ahmetaj

Ai është një prej 6 ministrave që do të zëvendësohen me gjashtë të tjerë teknikë të propozuar nga opozita. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj është i pari që ka komentuar largimin nga posti i tij për hir të marrëveshjes Rama-Basha.…
Basha e përdhosi çadrën

Rreth Lulzim Bashës po tubohen me shpejtësi dy grupime të ndryshme nga njëri- tjetri, që kanë një qëllim të përbashkët: të justifikojnë marëveshjen e turpshme për t’u futur në një palë zgjedhje farsë.  Në grupin e parë hyjnë sa optimistët…