Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, njoftoi se subjektet private që u ofrojnë shërbime qytetarëve duhet të instalojnë kamera sigurie brenda datës 28 dhjetor, në kuadër të masave për parandalimin e ngjarjeve kriminale. “Subjektet që ruajnë lëndë plasëse ose helmuese, duhet…

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, është konfirmuar edhe për një tjetër mandat, pavarësisht votës kundër nga vendlindja e tij, Polonia. Lajmi është bërë i ditur në profilin “Twitter” të kryeministrit të Luksemburgut, Xavier Bettel. “Habemus il ‘presidentum’. Paç fat…

  Referuar nevojave të evidentuara, 51 për qind e kredive do të shkojnë për familjet që plotësojnë kushtet për të marrë garsonierë, 22 për qind për apartamente të tipit 1+1, 20 për qind apartamente të tipit 2+1, si dhe 8…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi nga çadra e protestës se nuk do të ketë bojkot të gjedhjeve, por zgjedhje të lira e të ndershme. “Sot, dorëzojmë në KQZ ultimatumin me shkrim për zgjedhje të lira e të ndershme. Nuk do…
Kush do t’i bindë qytetarët? Basha apo Rama?

                     Opozita shqiptare ka vendosur të hedhë një hap më tej në kërkesat e saj që po i mbështet me një protestë thuajse 3 javore përpara selisë së qeverisë. Lideri i PD, Lulzim Basha ka bërë publike përfundimet e takimit…