Category: Moti

Rikthehet dëbora në të gjithë vendin

Masat e ftohta ajrore rikthyen reshjet e borës gjatë mbrëmjes dhe mëngjesit të sotëm në zonat malore. Reshjet do të jenë të pranishme me intensitet të ulët deri në mesditë, në verilindje dhe juglindje të vendit. Sipas redaksisë së motit…
‘Plakat’ sjellin dimrin

  Pas ditëve të nxehta me diell, ku temperaturat arritën deri në 28 gradë celcius, rikthehet dimri në mes të pranverës. Reshjet kanë shkaktuar edhe përmbytje në zona të banuara, konkretisht në Kamëz. “Këtë fillim jave i gjithë vendi ynë…