Category: Politike

Rama: Parlamenti me TV-në e vetë. Jo më 25 kamera në sallë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ndërprerja e sinjalit të transmetimit të punimeve të Kuvendit për disa media private është bërë pasi Parlamenti është një institucion që duhet të ketë organin e vetë mediatik. “Si çdo shtet demokratik Kuvendi duhet…
Berisha shan publikisht Bashën, shpërthen ish-kryeministri

Duket se debati i ashër brenda grupit parlamentar të PD-së vijon të krijojë përçarje mes kryedemokratit Lulzim Basha  dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Si rrallë herë, Berisha, ka sulmuar ashpër dhe hapur Luzim Bashën. Berisha do të jetë sot i ftuar…
Po pse po hesht Sali Berisha?

Sali Berisha po i ngjan përditë e më shumë nje pensionisti që ndërsa i digjet shtëpia, vazhdon të ujisë bahçen e komshiut. Kur të gjithë shohin sesi PD-ja po shkërmoqet, kur të gjithë janë të shqetësuar për përçarjen që kanë…
Shpërthimi i Metës, Rama: Mos u merrni me LSI

Pas kërcënimeve dhe akuzave që presidenti i zgjedhur Ilir Meta bëri kundër Ramës dhe Bashës, ka ardhur dhe reagimi i kryeministrit të vendit. Përmes një mesazhi dërguar kandidatëve të tij për deputetë, Rama u kërkon që mos të merren më…
Ironizon Strazimiri: Mbroni Metën si të penduar

Pasi Ilir Meta deklaroi nga selia e LSI-së, se nuk do të dekretojë një qeveri që del nga zgjedhje ku është cënuar vota e lirë, kanë nisur ironitë në kampin e demokratëve. Deputeti demokrat Gent Strazimiri, në një status në rrjetin…
Ku e tejkalon Rama këtë xhungël politike!

Nga Shpëtim Nazarko Kritika, jo vetëm e Berishës, Bashës, por edhe një pjese të shtypit, është drejtuar përgjithësisht në mungesën e investimeve publike të Ramës këto katër vjet të qeverisjes së tij. Në një emision televiziv, drejtuesi i tij, i…
Manjani: Avazi në datën 26

Ylli Manjani ka hedhur thumbat e radhës, ndërsa ka shkruar se në datën 26 fillon avazi. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, duke komentuar situatën politike, ai bën edhe një analizë se kush do të jetë produkti i zgjedhjeve. “Produkti i…