Category: Politike

Lidheni këtë monstër!

Av. Idajet Beqiri Banda antivetting e  Sali Berishës, e tmerruar nga fati dramatik që e pret pas aplikimit të procesit të vettingut, si dhe menjëherë pas fillimit të zbatimit të reformës në drejtësi, e posaçërisht me nisjen e punës të…

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, njoftoi se subjektet private që u ofrojnë shërbime qytetarëve duhet të instalojnë kamera sigurie brenda datës 28 dhjetor, në kuadër të masave për parandalimin e ngjarjeve kriminale. “Subjektet që ruajnë lëndë plasëse ose helmuese, duhet…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi nga çadra e protestës se nuk do të ketë bojkot të gjedhjeve, por zgjedhje të lira e të ndershme. “Sot, dorëzojmë në KQZ ultimatumin me shkrim për zgjedhje të lira e të ndershme. Nuk do…
Kush do t’i bindë qytetarët? Basha apo Rama?

                     Opozita shqiptare ka vendosur të hedhë një hap më tej në kërkesat e saj që po i mbështet me një protestë thuajse 3 javore përpara selisë së qeverisë. Lideri i PD, Lulzim Basha ka bërë publike përfundimet e takimit…
Cadra e PD/Sulmohet dhe rrihet brenda cadres Kreshnik Spahiu

Kreshnik Spahiu nis te rrihet. Ideologu i dhunes ne cadren e Lulzim Bashes ka provuar dhunen sot ne mbremje aty, tek cadra e lirise. Kreshnik Spahiu ju tha mediave menjehere pas ngjarjes se eshte goditur tre here me grusht, nuk…

Duke folur në emër të Komisionit Europian, zëdhënësja e tij, Maja Koçijançiç është shprehur kundër bojkotit të Parlamentit nga ana e Partisë Demokratike. Ajo u shpreh në një intervistë dhënë për TVSH se Komisoni mbështet vetëm debatin politik në Parlament…

Fatmir Xhafaj nuk e quan rastësi faktin që në momentin e zbatimit të Vettingut, opozita ndërmerr një protestë të shoqëruar me mungesë në punimet e Kuvendit dhe komisionet parlamentare. “Shpesh më duket si një gjë e përllogaritur, e qëllimshme dhe…