Category: Politike

Manjani: Avazi në datën 26

Ylli Manjani ka hedhur thumbat e radhës, ndërsa ka shkruar se në datën 26 fillon avazi. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, duke komentuar situatën politike, ai bën edhe një analizë se kush do të jetë produkti i zgjedhjeve. “Produkti i…
Sot përplasen në TV Berisha me Ramën

Edi Rama dhe Sali Berisha do të mundohen sot të kapin audiencën politike të së njëjtës zonë orare, në një përballje që nuk ka ndodhur së paku që prej vitit 2013. Ata do të jenë në të njëjtën kohë në…
Rama: Koalicion, jo për tepsi

Edi Rama iu rikthye sërish akuzave për partitë e vogla, duke mos kursyer për asnjë moment kritikat për aleatin në qeveri, LSI-në.  Nga Vlora, qyteti ku kandidon për një mandat të dytë, kreu i qeverisë tha sot se, dy partitë…
Rama: Pakti me PD, për Europën. Iki nëse humb

Edi Rama, i ftuar në Top Story, foli për marrëveshjen politike me PD, të cilën e quajti historike sa I takon integrimit të vendit, dhe për marrëveshjen me Lulzim Bashën. “Kemi një mundësi historike, edhe falë marrëveshjes me PD, që…
Sulmi ndaj Çilit/ Basha: Ja çfarë i bëri Romeo Gurakuqit

Lidhur me zërat se në listat e PD-së ishin vendosur shumë pedagogë të UET-së, kreu demokrat Lulzim Basha, ka një argument në këtë drejtim. Në “Top Story”, Basha ka refuzuar t’i konsideronte këta kandidatë si njerëz të Henri Çilit, veçanërisht…
Agallarët do t’i kërkojnë borxhet e dhëna LSI-së

Nga Shpëtim Nazarko Berisha thoshte, diku me shaka dhe diku me seriozitet, se nuk i beson sondazhet. Dhe në përgjithësi ka të drejtë. Të bësh sondazhe në një shoqëri si e jona, ku nuk ka grupime të përcaktuara shoqërore, ekonomike,…
‘Profecia’ Meta, LSI forcë e parë?

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, dhe Petrit Vasili, janë shprehur të sigurtë, se LSI-ja, do të dalë forcë e parë në vend pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Nuk dihet nëse LSI do të dalë forcë e parë, por ajo të…
‘Fshesa’ e ministrave të Bashës, punësojnë ‘çadristët’

Ministrat teknikë të emëruar nga Lulzim Basha, kanë nisur ‘fshesën’ për administatën. Ministria e Financave dhe ajo e Drejtësisë, që janë nën drejtimin teknik, kanë shkarkuar dy persona, pasi sipas njftimit zyrtar, janë përfshirë në fushatën zgjedhore. Përfshirja në fushatë…
A fshihet Berisha pas rebelëve kundër Bashës?

Sot pasi kanë artikuluar akuza shumë të forta kundër kreut democrat Jozefina Topalli dhe Arben Imami, dy nga ish bashkëpuntorët e ngushtë Berishës, nuk e kanë pranuar se janë konsultuar me të për kërkesën për largimin e Lulzim Bashës. “Berisha…